Tipy na výlety Mapa Turca
Naskenujte si QR kód pre načítanie mapy
Vzdialenosť od hotela 38 km
Trvanie 2:40 hod. / 7,4 km (tam a späť)

Šútovský vodopád so svojou výškou 38m je štvrtý najvyšší vodopád na Slovensku. Nachádza sa v Krivánskej Malej Fatre v Šútovskej doline. Nachádza sa v Malej Fatre vo výške 830 m n. m. približne 4 km od obce Šútovo. S výškou 38 m je najvyšším vodopádom v Malej Fatre. Je napájaný vodou zo Šútovského potoka, ktorý má svoj prameň v neobyčajnom skalnom útvare Mojžišove pramene. Tie sú od vodopádu vzdialene asi 1 km. Potok priamo nad vodopádom má šírku 2,5 metra.
Prístup k vodopádom je z obce Šútovo. Z parkoviska pokračujte po asfaltke s miernym stúpaním po modrej turistickej značke. Asi v tretine cesty sa môžete osviežiť na chate Vodopád. Asfaltka sa neskôr mení na kamenistý chodník so strmším stupaním. Asi po hodine a pol sa dostávame k Šútovskému vodopádu. Naspäť rovnakou trasou. Túru zvládnu aj menšie deti, avšak s kočiarom sa k vodopádom nedostanete.

Na túru si nezabudnite pribaliť plavky, po túre sa môžete okúpať v Šútovskom lome, v krásnom prírodnom kúpalisku s priezračnou vodou tyrkysovej farby.