Tipy na výlety Mapa Turca
Naskenujte si QR kód pre načítanie mapy
Vzdialenosť od hotela 20 km
Trvanie 4:00 hod. / 10,2 km (tam a späť)

Lysec má nadmorskú výšku 1381 m n.m. a v Turci patrí medzi obľúbené a pomerne ľahko zdolateľné vrcholy. Turistika na Lysec je skutočne dobrá voľba. Tento kopec obkolesuje Belianska dolina z jednej a Jasenská dolina z druhej strany. Počas výstupu môžete obdivovať typické zvažnice Fatranského lesa. Lysec je lákavým vrchom hneď na prvý pohľad.

Túra na Veľko Fatranský Lysec začína v Jasenskej doline. Ideálny prístup je z obce Belá – Dulice, lokalita Jasenská dolina. Na výber je tu hneď niekoľko veľmi pekných trás, možnosť občerstvenia a v zime aj lyžovania. Ideálna turistka v každom ročnom období.

Začiatok trasy odporúčame v stredisku Jasenská dolina, kde je k dispozícii veľké záchytné parkovisko. Odtiaľ vedie až k vrcholu modro značená turistická trasa, ktorá v úvode vedie hlbšie do doliny, neskôr prejde do mierneho stúpania tiahnuceho sa až k vrcholu Lysec. Ak máte radi okružné trasy a neradi sa vraciate tou istou cestou, môžete zvoliť návrat po žltej značke na Medzijarky a ďalej po zelenej do strediska Jasenská dolina